Idzie nowe :-) Zacznij ze mną już teraz

Bo jedyna stałą rzeczą jest ZMIANA :-)
Też tak uważasz?

Świat wokół nas się zmienia, cały czas coś się dzieje, Ty i ja też cały czas się zmieniamy..
Mój fitness tez się zmienia !
Ja akurat lubię zmiany, zwłaszcza zmiany, które sama tworzę :-)
Lubię, gdy się DZIEJE.
Lubię czuć, że mam na coś wpływ i że coś dobrego tworzę !

Także oprócz nowych zajęć takich jak:
1.	Swinguj i spalaj kalorii co niemiara…. (z kettlebelll)
2.	Maszeruj po zdrowie czyli Nordic Walking w lesie z ćwiczeniami..
3.	Wyhamuj w hamaku czyli aerial joga, ćwiczenia w podwieszeniu, w chustach.

Zmodyfikowałam nazwy zajęć na bardziej zachęcające i motywujące.

Mam nadzieję, że tak właśnie będzie i że nowe nazwy Ci się spodobają.

A jeśli gubisz się już trochę w tych nazwach i nie wiesz co oznaczają, to bardzo proszę tu wyjaśniam wszystko!

Nic trudnego – dla każdego, również początkującego i nie tylko.... (body shape)
- Zajęcia wzmacniające całe ciało, trening mieszany z cardio, z wykorzystaniem różnych sprzętów, np. gum, hantli, piłek, bosu...Dla osób początkujących lub takich, które dawno nie ćwiczyły., również dla osób 50, 60 plus...bez podskoków, dla osób z większą nadwagą, bez intensywnych ćwiczeń, nauka i rozruch całego ciała!

LATAJ i pompki wymiataj – Trening na bungee - zajęcia w podwieszeniu na gumie bungee, połączenie zabawy, rozrywki i skutecznego treningu. W niektórych ćwiczeniach guma odciąża - daje uczcie lekkości, w innych utrudnia i trzeba mocniej popracować mięśniami brzucha. Dobrze by było ubrać na te zajęcia spodenki neoprenowe - które zapobiegną otarciom, ale też wspomogą ujędrnianie skóry i większe spalanie w okolicy brzucha i bioder. Spodenki można zakładać również na inne zajęcia. 

IDŹ na całość – wzmocnij całe ciało - to zajęcia kształtujące całe ciało, z użyciem różnego sprzetu, również hula hoop. Czasami zajęcia sa z akcentem na mieśnie brzucha, lub ramion lub ud....czasem shape z interwałami, również w wersji Treningu OBWODOWEGO !

AKTYWUJ brzuch – bioderka w ruch (trening płaski brzuch z hula hop) to trening interwałowy, ze zmiennym tempem, angażujący mięśnie brzucha, stabilizujący mięśnie centrum ciała z użyciem hula hop (duże hula hop dla dorosłych - prawie 95% osób kręci od razu), z użyciem rożnych sprzętów... i TABATY na jeszcze większe spalanie tkanki tłuszczowej...wokół brzucha.  Pamiętaj, że odpowiedni trening mięśni brzucha to też trening na zdrowy kręgosłup.

Mocny brzuch i poślady nie od parady plus mega cardio
 - ABT - brzuch, uda, pośladki - zajęcia wzmacniające te partie ciała, żar poczujesz..nie pożałujesz, w międzyczasie 2 intensywne, 4 minutowe Tabaty (cardio) na dobre spalanie i podkręcenie metabolizmu. Te zajęcia również w wersji z workiem, bo są bardzo pomocne przy trenowaniu ud, pośladków…

Ćwicz powoli jak kręgosłup pozwoli - PILATES – spokojna , świadoma gimnastyka całego ciała, wzmocnienie mięśni posturalnych, odpowiedzialnych za prawidłową postawę, często pomaga przy różnych bólach kręgosłupa, z użyciem rollerów, piłek, gum...

Swoją SIŁĘ trenuj MIŁA czyli trening z kettlebell - Trening z odważnikiem kulowym (od 4 kg do 12...) - trening całego ciała, poprawia postawę, niweluje bóle pleców, kształtuje sylwetkę i poprawia wydolność , można nim wykonać trening bardziej wytrzymałościowy (swingi, rwania) lub siłowy (przysiady, wypady, wiatraki, martwe ciągi, wyciskanie..), po treningu czujemy się fanstycznie :-).  Trenuj z obciążeniem, żeby Ci było lżej na starość !

SWINGUJ i spalaj kalorii co niemiara -  Trening z podstawowym ćwiczeniem z kettlebell czyli SWINGIEM. Swing jest ćwiczeniem mocy! Średnie obciążenie spowoduje dużą ilość spalonych kalorii. Intensywność regulujemy też tempem ćwiczenia. Pół godziny swingów i spalasz mnóstwo kalorii bez podskoków.! Zanim jednak zaczniesz prawidłowo wykonywać swing będziemy się go uczyć powoli..W zależności od Twojego poczucia własnego ciała, jego świadomości i doświadczenia - nauka może potrwać chwilę lub trochę dłużej. Ale warto nauczyć się SWINGÓW z wielu powodów. Przy swingu pracuje całe ciało, wzmacnia się centrum ciała, tyły ud, pośladki, koordynacja, polepsza się postawa ciała!

Na STEPIE spalaj kalorii co niemiara – SPALANIE, Trening aerobowy, łatwa choreografia, w połaczeniu z ćwiczeniami, zobaczysz jak szybko minie…, zmęczysz się i nawet nie zauważysz, że się mocno spocisz !! Spalisz mnóstwo kalorii. Bardzo zaangażowane uda, pośladki! Te zajęcia na platformie, która nazywa się STEPEM.

Do rytmu spalaj kalorii co niemiara - SPALANIE (ang.Fat Burning)  - Trening aerobowy, łatwa choreografia, w połączeniu z ćwiczeniami, zobaczysz jak szybko minie…, zmęczysz się i nawet nie zauważysz, że się mocno spocisz !! Spalisz mnóstwo kalorii. Dodatkowo w przerwie ćwiczenia na palące pośladki !

Maszeruj po zdrowie czyli Nordic Walking w lesie – marsz z kijami, nauka odpowiedniej techniki, połączone z ćwiczeniami, w naturze. W razie niepogody – zajęcia na Sali – wtedy kije z gumową końcówką. Jeśli nauczysz się właściwej techniki chodzenia z kijami, to zaangażujesz aż 90% mięśni swojego ciała, odciążysz stawy, dotlenisz się na świeżym powietrzu.

WYHAMUJ w hamaku – nowe zajęcia w odciążeniu – czyli joga w hamakach/chustach, nauka pozycji, podstawy jogi, relaksacja. Dzięki tym ćwiczeniom Twoje ciało, szybciej niż w tradycyjnej jodze, zwiększy elastyczność i pogłębi zakres ruchu. Wzrośnie Twoja siła.  Ten rodzaj jogi przyśpiesza proces nauki zaawansowanych pozycji(w tym pozycji odwróconych), jednocześnie dostarczając zabawy i pozytywnej energii. Praktyka w hamaku ma ogromne znaczenie dla kręgosłupa, który jest odciążany i wydłużany. Doświadczysz jogicznej błogości i ukoisz system nerwowy.

Jeśli już trochę Ci się rozjaśniło…

Jeśli nabrałaś większej ochoty…

To do dzieła – rezerwuj swoje wybrane zajęcia. 

Możesz po kolei próbować wszystkiego i zostać lub co jakiś czas zmieniać – wtedy poznajesz swoje ciało, zaczynasz je lepiej rozumieć, rozwijasz się ! 

Do zobaczenia na sali i w terenie!