Maszeruj po zdrowie, czyli nordic walking w lesie !

 

Maszeruj po zdrowie !

Maszeruj koniecznie!

Nie biegnij!  Nie spaceruj ! TYLKO MASZERUJ !!!

Nordic walking  to marsz z kijami. Marsz czyli dość szybki chód, podczas którego używamy kijków, specjalnych kijków. Używamy ich w celu odciążenia stawów, ale i większego zaangażowania barków, ramion, pleców… a przy odpowiedniej technice można nawet zaangażować aż 90% mięśni swojego ciała….

Obserwując ludzi chodzących z kijkami czasem ma się wrażenie, że kijki przeszkadzają…., że nie wiadomo do końca co z nimi robić, jak używać. Z drugiej strony dobrze, że ludzie w ogóle wychodzą z domu, że się ruszają.

Jeżeli jednak chcesz nauczyć się prawidłowo chodzić z kijami, nauczyć się odpowiedniej techniki..to zapraszam do lasu w soboty z samego rana, na nabranie energii i sił w otoczeniu natury!

W jaki sposób Ty może skorzystać z chodzenia z kijami:

  1. To trening na dworze, więc dotlenisz się, zregenerujesz siły fizyczne i umysłowe.…. I to jest naprawdę super, bo większość treningów mamy na Sali.. Ja oczywiście zabieram WAS do lasu, bo tam jest świeże powietrze i w miękkie podłoże też lepiej wbija się KIJE. Mam tez jeszcze inne plany związane z lasem! Możemy co tydzień spotykać się w innym lesie… jeśli tylko znacie teren. Ja lubię poznawać nowe! Mam nadzieję, że TY też.
  1.  Kijami odpychamy się od podłoża (trzeba się nauczyć jak), a dzięki temu zaangażujesz tyły ramion, pleców i jednocześnie odciążysz kręgosłup i stawy kończyn dolnych.
  2. Maszerując z kijami pobudzisz pompę mięśniowo-naczyniową w rękach i nogach, głownie przez zaciskanie i otwieranie dłoni, zamaszystym ruchom oraz wydłużonym krokom.
  3. Trening ten poprawia ukrwienie całego ciała, a tym samym dotlenisz i dożywisz tkanki, co jest korzystne w profilaktyce chorób kostno-stawowych…
  4. Bardzo pozytywnie wpłyniesz na poprawę funkcjonowania mięśni stabilizujących kręgosłup (gorset mięśniowy), które są często zaniedbane i słabe. Wyprostowana sylwetka spowoduje u Ciebie łagodne rozciągnięcie niektórych mięśni przykurczonych przez siedzenie i brak ruchu.
  5. Trening tez spowoduje wzrost siły TWOICH ramion, przedramion oraz dłoni, czyli chwytu! Jest to ważne u nas kobiet i szczególnie dobrze wpłynie na Twoja sprawność.
  6. W grupie kobiet naprawdę się zrelaksujesz, ponieważ przewiduję również zabawy ruchowe i fajne ćwiczenia. Relaks i radość gwarantowane 🙂

Jeśli trenujesz intensywnie w ciągu tygodnia na Sali polecam Nordic Walking dla regeneracji. Nie spodziewaj się mocnego treningu, potu na czole i mocnej zadyszki. Możesz skupić się na przyjemności treningu na dworze i dotlenieniu organizmu. Wyzwaniem dla Ciebie może być koordynacja ruchowa i opanowanie pewnych ruchów i świadomej praca ze swoim ciałem.

Jeśli masz problemy z kręgosłupem, nie potrzebujesz intensywności  to ten trening również jest dla Ciebie. Nauka prawidłowej postawy ciała i wszystkie opisane korzyści powyżej pozytywnie wpłyną na Twoje plecy i poczujesz się świetnie. Wyzwaniem dla Ciebie mogą być wplecione w trening ćwiczenia i pokonany dystans, jeśli na co dzień mało się ruszasz.

Razem w grupie dla fajnej atmosfery wykonamy różne zabawy ruchowe, które z pewnością Ci się spodobają !

No ale nauka będzie odbywać się stopniowo. Na pierwszych zajęciach opanujesz część ruchów, na kolejnych udoskonalisz i nauczysz się kolejnych. Tak jest najłatwiej i bezstresowo, że się coś nie udaje.

Zabierz ze sobą lekką, oddychająca bluzę, mały plecak (lub nerkę ) z wodą, chusteczkami (często na rześkim powietrzu cos tam leci z nosa), no i swoimi osobistymi rzeczami, może nawet jeszcze przydać się coś na komary…. Na luzie i z otwartością na nowe – zapraszam!

Moje osobiste odczucia po marszu z kijami są takie:

Ogólne, fajne zmęczenie, ENDORFINY…

Czuję pracę ramion z tyłu, łydek…

Dotleniam się i regeneruję w naturze!

Chce chodzić i bawić się z Tobą, z WAMI bo ja lubię w grupie, ale to już pewnie wiesz !

Do zobaczenia

Asia

242385899_1321899311575155_8116280584390889748_n